Home / Arıza kodları ve çözümleri / Klima motor arızası nasıl anlaşılır?

Klima motor arızası nasıl anlaşılır?

Klimanızın motor arızası olması durumunda bunun onarımı yöntemine gitmenizde fayda olacaktır. Lakin bunun öncesinde motor arızasını anlamak için başvurabileceğimiz yöntemleri değerlendirmeliyiz.

1- Kompresör üzerinde yer alan kutup başlarının bir avometre yardımı ile değerlerinin ölçülmesi sağlanır. Böylelikle yüksek akım çekip çekmiyor olduğu kontrol edilir ve bu doğrultuda hareket edilir.

2- Motor hiç kalkmıyorsa kapasitör arızası düşünülebilir. Kapasitör neden arıza yapar başlıklı yazımızı okuyarak kapasitör hakkında hem bilgi alabilir, hem fiyat bilgisine ulaşabilir hem de arıza sebeplerinin meydana getirebileceği sonuçlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer kapasitör arızası ile karşılaşmışsak motor kalkmayacak dolayısı ile klima içerisinda gaz döngüsü sağlayamayacağı için hava sirkülasyonu yalnızca iç fan motoru sayesinde gerçekleşecektir.

3- Kompresör herhangi bir şekilde devreye girmiyor, giriyor kısa bir süre sonra termik açıyor, devreye girmeden lastik patlaması gibi bir tıss sesi ile tekrar kapanıyorsa bir teknik servis talebinde bulunmakta fayda olacaktır. Bursa klima servisimize ulaşmak isterseniz 0505 992 06 95 numaralı telefon hattını arayabilir ve bize ulaşabilirsiniz.

Klima motorunun arıza yapması akabinde değişimi için iki farklı alternatif değerlendirilebilmektedir.

1- Sıfır motor

2- Çıkma motor

Bu iki seçenek arasında yaklaşık olarak yarı yarıya fiyat farkı ile karşılaşıyoruz. Bu noktada güncel döviz kurları üzerinden değerlendirme yapıldığı için klima motor fiyatları hakkında net bir rakam şu an için veremiyoruz. Lakin bize ulaşırsanız şimdiki motor fiyatlarının ne olduğunu size net olarak aktarabiliriz.

 

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Vestel klima e7 arızasının çözümü

Son zamanlarda sıkça müşterilerimizin karşılaştığı sorunlardan biri olan e7 arıza ikazı hakkında size kısa bir …

One comment

  1. Biz de motor arızası diye şüphelenmiştik lakin gelip baktıklarında basit bir kapasitör değişimi ile sorun çözüldü size çok çok teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şirketler Şirketler