Home / Arıza kodları ve çözümleri / Arçelik CH67 Arıza ikazı nasıl çözülür?

Arçelik CH67 Arıza ikazı nasıl çözülür?

Arçelik marka cihazlarda meydana gelen CH 67 arızanın birden fazla sebebi bulunmaktadır temel olarak bilmemiz gereken etken cihazınızdaki tabloların birbiriyle iletişim kopukluğu olduğu değerlendirilmektedir. Ayrıca Elektronik Kart üzerinde meydana gelen arızalarda da bu hata kodu ile karşılaşmanız mümkün olacaktır.  sorunun giderilmesi için teknik servis talebinde bulunabilirsiniz adresinize gelecek olan ekiplerimiz Öncelikle cihazınızda arıza tespiti yapacak karşılaşacağınız maliyet için size bilgilendirme yapılacaktır.  sizin onay vermeniz durumunda ihazınızda Onarım İşlemi gerçekleştirilecek Eğer parça değişimi yapılırsa değişen parçamız için garanti evrağı verilecektir.  bugün birçok insan tarafından tercih edilmekte olan şirketimiz sizlere daima hızlı ekonomik ve profesyonel sonuçlar sunmayı hedefler. 

Neden karşımıza çıkar?

 CH 67 ikazı arçelik-beko-altus gibi markalarda karşımıza çıkar baktığımızda bu markadan farklı gibi görünüyor olsa da hepsi aynı üretime sahiptir. İç ünite ile dış ünite arasında haberleşmeyi sağlayan bu kablolarda eğer yanma erime ve benzeri durum varsa bu arıza kodu ile karşılaşırsanız.  Elektronik kart üzerinde meydana gelen elektriksel problemlerden dolayı da bu arıza ikazı ile karşılaşabilirsiniz. 

Çözüm;

Bireysel olarak çözüm elde etmek isterseniz yapmanız gereken temel faktör elektrik şalterini indirerek enerjiyi kesmek.  bu işlemin akabinde iç ünite ile dış ünite arasındaki haberleşme kablosunu yenilemek olacaktır.  Eğer kablo ile alakalı bir sorun varsa bireysel olarak problemi çözmek mümkündür. Lakin klimanızın elektronik kartında arıza varsa teknik servis talebinde bulunmanız gerekecektir.

 

 

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Sigma klima f0 ikazı ve çözüm önerisi

Sigma klimalarda karşımıza çıkan F0 hata kodu bu cihazımızın hava emiş kısmında yer alan sensör’ün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA