Home / Klima Servisi / Klimam yazın soğuttu, kışın ısıtmıyor

Klimam yazın soğuttu, kışın ısıtmıyor

Klima arıza bakım ve onarım hizmetleri sunmakta olan teknik servisimiz sizlere hem bakım hem de onarım alanında hizmet sunar. Klimanız ile alakalı karşınıza çıkan sorunlar için internet sitemiz bursa-klima.com adresimiz üzerinden incelemeler yaparak sorunlarınıza çözüm üretmek mümkün olacaktır.

Klimanızın yaz döneminde çok iyi bir şekilde soğuttuğunu ama kış döneminde ısıtmadığını düşünüyorsanız klimanızda incelemeniz gereken bazı detaylar vardır. Bu konuda size kısa kısa bilgilendirmeler yazacağız.

İlk olarak dikkat edilmesi gereken şey cihazınızın filtrelerinin temiz olup olmadığını kontrol etmek ve cihazın filtrelerinin dolu olması halinde iyi bir ısı alamayacağınızı bilmeniz olacaktır. Bu filtreleri düzenli bir şekilde çıkarıp yıkayarak sorunların önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Klima kapasitörü arızalı mı?

Klimanızın kapasitör kontrolünü bireysel olarak sağlamanız pek mümkün olmasa da karşınıza çıkan bu durumda bir teknik servis talebi oluşturabilirsiniz. Lakin kapasitör ile ilgili sayfamızı inceleyerek hem arızasının anlaşılması hem değişimi hem de maliyetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klima şalter attırıyor mu?

Klimanızı ısıma modunda açtığınızda şalter atıyor ve ısıtma başlamıyorsa motor arızası, kapasitör arızası ya da elektronik kart arızası olabileceğini bilmenizde fayda olacaktır. Böyle bir durumda bireysel olarak çözüm elde etmek malesef mümkün olmayacaktır. Bir teknik servis talebi oluşturmak için 0505 992 06 95 numaralı telefon hattımızı aramanızda fayda olacaktır.

Eğer klimanızın 4yolluya giden valf kablolarından biri yerinden çıkmışsa (ki genellikle karşılaştığımız durum budur) klimanız hiç ısıtma yapmayacaktır. Yaz döneminde bu kablo takılı olsa da olmasa da cihaz soğutma yapar lakin kış döneminde bu kablo yerinde bağlı değilse kesinlikle ısıtma mümkün olmayacaktır. Bu kablonun muhakkak yerine takılması gerekmektedir. Ya da sistem içinde pislik oluşmuşsa malesef cihazınızın artık ısıtma ve soğutması ile alakalı sorunlar meydana gelecektir. Böyle bir durumda bireysel olarak çözüm elde etmek malesef mümkün değildir bir servis talep etmenizde fayda olacaktır.

Klimanıza yakın zamanda sök tak yapıldı mı?

Klima yer değişimi sonrasında ısıtma ve soğutma problemi beraberinde gelmişse eğer cihazınızın montajı esnasında dönüş borusunda ya da basma borusunda ezilme ya da yamulma meydana gelmiş olabilir. Bu sorunun çözümünü sağlayıp sorunu giderebilirsiniz. Ya da taşıma sonrasında gaz kaçağı meydana gelmişse ısıtmada sorunlar beraberinde gelecektir. Tabi yaz döneminde de soğutma ile alakalı yetersiz bir soğukluk veya hiç soğutma olmaması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bursa klima servisimize 0505 992 06 95 den ulaşabilir ve arıza onarımı talebinde bulunabilirsiniz.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima montaj ve yer değiştirme

Bursa klima montaj ve yer değiştirme işlemleri için hemen internet sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA