Home / Arıza kodları ve çözümleri / Demirdöküm klima e6 ikazı nasıl çözülür?

Demirdöküm klima e6 ikazı nasıl çözülür?

Demirdöküm Bursa Klima Servisi

Klima arıza kodları ve çözümleri ile ilgili birçok konuya bursa-klima.com internet sitemiz içeriğinde ulaşabiliyor ve bireysel olarak yapabileceğiniz çözümler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. E6 arıza ikazı demirdöküm cihazlarda en çok karşımıza çıkanlardan biri olarak görülmektedir. Bu durum özellikle sanayi elektriği olarak tanımlamakta olduğumuz 380 volt gerilimin olduğu 48.000 btu ve üzerindeki cihazlar için geçerlidir.

Demirdöküm klima e6 arıza ikazının çözümünü gerçekleştirmek için teknik bilginizin olması gerekmektedir. Faz yönleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Elektrik enerjisini keserek cihazınızın dış ünite üzerindeki fazlarının yerlerini değiştirebilmeniz gerekmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra dış ünite koruması iptal olacak ve cihazın aktif olarak çalışmaya başladığını göreceksiniz.

Demirdöküm klima neden e6 ikazı verir?

Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda bilmeniz gereken temel unsur elektriksel bir sorun ile karşılaşmış olmanız, bağlı bulunduğunuz şebeke üzerinde aşırı akım çekilmiş olabileceği değerlendirilmektedir. E6 arıza ikazı ile karşılaştığınızda teknik bilgiye sahipseniz üst paragrafta bildirilen işlemi uygulamanız yeterli olacaktır. Teknik bilgiye sahip değilseniz 0505 992 06 95 numaralı telefon hattını arayarak teknik servis talep edebilirsiniz.

Bursa klima servisi ekiplerimiz yılda iki kez klima bakımı yaptırmanızı tavsiye ediyor.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Arçelik CH67 Arıza ikazı nasıl çözülür?

Arçelik marka cihazlarda meydana gelen CH 67 arızanın birden fazla sebebi bulunmaktadır temel olarak bilmemiz …

14 comments

 1. Biz Ankara da teknik servis hizmeti veriyoruz ama işin içinden çıkamadık arkadaş telefonda yardımcı oldu sağolsun hallettik. Teşekkür ederiz Bursa Klima!

 2. ümit arkadaşıma çok teşekkür ediyorum telefonda yardımcı oldu fazların yerini değiştirdim ve düzeldi ne alaka anlamadım ama meğer bu kadar basit bir şeymiş.

  • Arkadaşlar multi demirdöküm var e6 arıza veriyor monofaze R32 gaz 3 adet iç ünite var nası çözebilirim bilgisi olan varmı

   • E6 arıza var fazların yerini değiştirdim ama yinede aynı aynıdır yardımcı olabilir misiniz

    • İsmail Bey faz yerlerini değiştirdiğiniz halde aynı ise şehrinizden bir klimacı çağırıp gaz basıncının ölçümünü yaptırabilirsiniz. Gaz eksikliği durumunda da bu hata ile karşılaştığımız oldu.

 3. Abi sizden Allah razı olsun.

 4. Sayenizde bu sorundan ücretsiz olarak kurtulduk çok çok teşekkür ederiz.

 5. Telefonda yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Faz yönlerini değiştirdik normale döndü.

 6. Laçin Yaprak Döner

  Restoranımızda böyle bir sorun vardı arkadaşlar sağolsun hemen birini gönderdi sorun meğer faz yönlerinde değil de elektronik kart üzerindeki kablolardan birinin yerinden çıkmış olmasından kaynaklıymış sağolsunlar kısa sürede çözdüler. İyi ki sizin gibi iyi niyetli insanlarla karşılaştık bundan sonra klimacımız sizsiniz.

 7. Abicim size ne kadar teşekkür etsem azdır mekan ateş ediyordu adeta saunaya dönmüştü sayenizde çözdük bu sorunu iyi ki varsınız

 8. Allah sizden razı olsun!

 9. Hakkınızı nasıl öderim bilmiyorum telefonda yardımcı olan arkadaşa çok çok teşekkür ediyorum. Hayırlı işleriniz olsun kardeşim.

 10. Çok sağolun var olun sizden ALLAH RAZI OLSUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonServisi ARA