Home / Klima Servisi / Klima ısıtmıyor, ne yapmalıyım?

Klima ısıtmıyor, ne yapmalıyım?

Klimanız bulunduğunuz ortamı eğer ısıtmıyorsa hemen servis talep etmek yerine bu önerilerimizi dikkate alabilir ve bireysel olarak sorunun çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1-) Kumanda ısıtma modunda mı?

Kumanda üzerinde ısıtma modunu belirlemek için mode tuşuna basarak kumanda dijital ekranı üzerinde güneş sembolünü görebilirsiniz ve ısıtmaya geçirebilirsiniz. Cihazınızın kumandası Türkçe menüye sahipse ısıtma modunu belirleyebilir ya da İngilizce ise Heat yazısını tercih edebilirsiniz.

2-) Klimanızın gazı var mı?

Eğer düzenli bir şekilde cihazınızın bakımlarını yaptırıyorsanız ve yine de böyle bir durumla karşılaştıysanız bir aksilik vardır. Cihazınızın gaz basıncını kontrol etmek, kapasitör durumunu ya da motor durumunu kontrol etmek gerekecektir. Bu konuda size düşen görev cihazın iç ünitesini ısıtma moduna aldıktan sonra bir süre beklemek olacaktır. Yaklaşık 5 dakikalık bekleme sürecinin akabinde ısıtma başlayacaktır. Eğer başlamıyorsa klimanızın gaz borularını kontrol etmeniz gerek. Eğer ısı varsa iç ortama gelecektir. Eğer ısı yoksa cihazın motor, kapasitör ya da gazında bir sorunu vardır.

3- Klimanızın etrafı açık mı?

Dış ünite ya da iç ünitenin etrafı kapalı olması durumunda ve hava alamaması durumunda üfleme yapamayacak ve bundan dolayı ısıtma ya da soğutma yapamayacaktır. Bu durumun kontrolünü sağlayabilir ve cihazın etrafı kapalı ise açarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

4-) Klimanız bulunduğu ortam için yeterli mi?

Eğer bulunduğunuz ortam için ideal boyutta bir klima tercih ettiyseniz ama kapılar ya da camlar açık vaziyette ıstımasını bekliyorsanız sorun yaşarsınız. Cihazı kapılar ve pencereler kapalı konumda iken kullanmaya özen göstererek ortamda iyi bir ısı elde edebilirsiniz.

5-) Klimanızın filtre temizliği yapıldı mı?

Eğer cihazınızın düzenli bir şekilde filtre temizliği yapılmıyorsa cihaz emiş yapamayacak dolayısı ile ısıtma ya da soğutma sağlayamayacaktır. Cihazın düzenli bir şekilde filtre temizliğini yaparak iyi bir ısıtma ve soğutma elde etmek mümkün olacaktır.

Tüm bu uyarılarımıza rağmen eğer sorunla karşılaşıyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.

İletişim: 0505 992 06 95 / Bursa klima servisi.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima montaj ve yer değiştirme

Bursa klima montaj ve yer değiştirme işlemleri için hemen internet sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA