Home / Klima Servisi / Klimam soğutmuyor, ne yapmalıyım?

Klimam soğutmuyor, ne yapmalıyım?

Klima soğutma sorunları ile alakalı daha önce Klima neden soğutmaz?başlıklı bir içerik hazırlamıştık. Bu sayfada klimanın hangi şartlarda soğutmadığını yazdık. En son başımıza gelen bir hadiseyi de bu metne eklemek istedim. Daha önce kış döneminde kombi arızası için Bursa Beşevler Mahallesinde gittiğimiz pek sevdiğimiz saygı duyduğumuz bir abimiz klimasının soğutma sorunu olduğunu ve bu sorunun giderilmesi için bir servis talebi olduğunu bize bildirdi.

Adresine gittiğimizde iç ünite ile dış ünite arasında bir farklılık olduğunu tespit ettik. Klimanın iç aksamında toz biriktiğini ve bakımının yapılması gerektiğini ilk etapta bildirmiştik. İç üniteye baktığımızda eski tip olan 22 gazlı bir model olduğunu çatıya çıktığımızda ise dış ünitenin yeni nesil 410 gazlı bir model olduğunu tespit ettik. Bu tespitimizin hemen ardından müşterimize bu klimanın sıfır mı yoksa ikinci el mi alındığını sorduk ve daha sonradan iç ünite ya da dış ünite değişti mi diye sorduk lakin aldığımız cevap cihazı 2012 yılında sıfır aldıkları ve şimdiye kadar hep aynı cihazı kullanıkları yönünde bilgi aldık.

Bu doğrultuda ilk olarak cihazın bakımını solvent ve bakım setimiz ile gerçekleştirdik. Bakım işleminin hemen akabinde dış üniteye yani çatıya çıktık. Dış üniteden gaz şarjı öncesinde ne kadar gaz olduğunu tespit ettik ve 1 bar gibi bir gaz olduğunu hatta bunun da çoğunun likit olmadığını hava basıncı olduğunu fark ettik. Tamamen boşalttıktan sonra ilk olarak 10 dakika kadar vakumlama yaptık ve bunun akabinde gramajına uygun bir şekilde gaz dolumu yaptık. Aşağı indiğimizde müşterimizin gülen yüzünü görmek bizi de mutlu etti. Dolayısı ile iyi bir sonuç aldık ve değişik bir durumla karşılaştık.

Bursa da klima bakımı yaptırmak ya da klima arıza onarımı için 0505 992 06 95 den ulaşabilirsiniz.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima montaj ve yer değiştirme

Bursa klima montaj ve yer değiştirme işlemleri için hemen internet sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ya da …

One comment

  1. Ayrıca bu metnimize eklemek isterim ki cihazlarınızın her yıl 2 kez bakımını yaptırmanızda sağlık açısından ve cihazın uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde kullanılması için faydalı olduğunu görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA