Home / Klima Servisi / Klima neden soğutmaz?

Klima neden soğutmaz?

Klima soğutmuyorsa arızalıdır. Klimanız için acilen bir teknik servis talebinde bulunmanızda fayda olacaktır. Soğutmayan klimayı kullanmaya devam ederek sorunun daha ciddi bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken unsur eğer cihazınızın iç ünitesinde soğutma yoksa komple enerjiyi kesmekte fayda var. Motoru çalışmayan klima soğutma yapamayacağı için gittikçe daha yoğun bir şekilde ısınma meydana getirecek dolayısı ile termik açacaktır. Klimanızın elektronik kart arızası olması durumunda motora kalkış komutu verilmeyecek dolayısı ile dış üniteye enerji gitmeyeceğinden dolayı çalışmayacak ve soğutma yapmasını beklemek yanlış olacaktır.

Klimanızın kapasitör adı verdiğimiz parçasında arıza varsa (bu sayfayı inceleyiniz) cihazınızın motoru çalışmayacak dolayısı ile soğutma yapmayacaktır. Klimanızın dış ünite fan motoru dönmüyorsa motor devreye girecek lakin kısa bir süre içinde aşırı ısınma meydana gelecek ve termik açacak dolayısı ile klimanız soğutma yapmayacaktır. Klimanızın kılcal borusunda tıkanma varsa klimanızın boru hattı üzerinden gaz geçisinde sorun meydana gelmiş olacak dolayısı ile cihazınız hararet yapacak ve soğutma yapmayacaktır. Klimanız bakımsız kalmış ise klimanız pis koku yayacak ve yeterli düzeyde soğutma yapmayacaktır.

Bu sebeplerin her biri tek tek incelenmesi gerek ve bunun için teknik bilgi gereklidir. Bursa sınırları içerisinde yaşayan müşterilerimiz için marka fark etmeksizin gerekli müdahaleyi en kısa süre içinde uyguluyor ve sorunların giderilmesini sağlıyoruz. Lakin Bursa dışından da arayan vatandaşlarımız için malesef teknik bilgi dışında bir yardımımız dokunmuyor.

Bursa klima servisimiz klima arıza onarım ve klima montaj işlemlerinin yanı sıra satış konusunda da size yardımcı oluyor.

Bize hemen ulaşabilir ve teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima montaj ve yer değiştirme

Bursa klima montaj ve yer değiştirme işlemleri için hemen internet sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ya da …

2 comments

  1. Bizim klima da soğutmuyordu geldiler gazı bitmiş dediler borunun ucunda havşa yerinde çatlak olmuş yeniden havşa açtılar ve gaz verdiler üstüne bir de bakım yaptılar tertemiz teslim ettiler elinize sağlık gençler.

  2. Faydalı bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederiz bizim cihazlar için de bir bakım yaptırmayı düşünüyoruz sizi arayacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA