Home / Klima Servisi / Klima soğutma arızalarının çözümü

Klima soğutma arızalarının çözümü

Klimalarınızın arıza onarımı işlemleri için bize ulaşmanız durumunda cihazlarınızda meydana gelmiş olan sorunların ne olduğunu tespit ediyoruz. Oğlum için size bildirilmiş olan servis ücreti geçerlidir. Arıza tespit edilmesi durumunda değişmesi gereken parça ya da parçalar konusunda bilgilendirme yapılır. Hemen akabinde ortalama ya da net bir maliyet çıkartılır ve sizin onayınız istenir. Sizin yapılacak işleme veya değişecek parçaya onay vermeniz durumunda klimanız için gerekli müdahale uygulanacaktır. Klimanızın arıza onarımının yapılması ile birlikte cihazınız iyi bir şekilde ısıtma ve soğutma performansına sahip olacaktır. Klima soğutma problemleri özellikle sıcak yaz günlerinde karşımıza çıkıyor. Genellikle yaşlı cihazlarda kapasitör dediğimiz parçada problem meydana geliyor. Bu parça klimanız da motoru kaldırmaya yarayan yardımcı bir batarya niteliğine sahiptir. Kapasitör arızaları ile alakalı sayfamızda çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Servis çağırmadan önce bireysel kontrol;

Klima soğutma problemi ile karşılaşılması durumunda servis talep etmeden önce kontrol edebileceğimiz bazı etkenler vardır. Kış döneminde ısıtmada kullanılan klimalar eğer sorunsuz bir şekilde kullanılmış ise genellik ve yaz döneminde de soğutma performansı ile alakalı sorun yaratmıyor. Lakin bazı müşterilerimiz cihazı yaz döneminde kumanda üzerinde mod ayarını yapmadan dereceyi düşürerek soğutma performansı alabileceğini düşünüyor.

Dolayısıyla cihaz saatlerce çalışsa da ortamda istenilen serinlik elde edilemediği için tüketici bunu bir arıza olarak değerlendiriliyor fakat bu bir arıza değildir ve bireysel olarak çözüm sağlayabilirsiniz. İlk olarak kumandanızın soğutma ya da üzerinde kar sembolü olduğunu görmeniz gerekiyor. Bu işlemi kumanda üzerinde moda yazan tuşa basarak ya da m harfi kısaltması ile sunulmuş olan tuşa basarak ayarlayabilirsiniz. Klima soğutma arızalarının çözümü için bireysel olarak çözüm üretemediğiniz durumlarda bizi arayarak hızlı bir şekilde sonuç elde etmeniz mümkündür.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de klimanızın içinde yer alan filtrelerinin tıkalı ya da temizlenmemiş olması durumudur. Tıkanmış filtreler klima içinde hava akışının sağlanması mı engelleyeceğim den dolayı klimanız da soğutma problemi meydana getirebilecektir. Bu sorunun klimanızın filtrelerini yıkayarak bireysel olarak çözebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi ortalama ayda bir kez yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle hem ortamda rahat bir nefes alabileceksiniz hem de cihazınızın daha sağlıklı bir şekilde sağlıklı çalışmasını sağlayabileceksiniz.

Bursa klima arızalarının onarımı için bize ulaşması durumunda size en kısa zaman dilimi için randevu kaydı açılacak ve adresinize gelerek problemin hızlı bir şekilde çözüm onu elde edebileceksiniz.

 

 

 

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Bursa’da ikinci el klima alıyoruz

Evet, Bursa’da ikinci el klima alıyoruz. Satmak isteyenden alıyoruz. Gerekli bakım ve onarım işlemlerini yapıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonServisi ARA