Home / Bursa Tekniker Servis / Klima ısıtma ve soğutma arızalarının çözümü

Klima ısıtma ve soğutma arızalarının çözümü

Bursa klima servisiniz ikinci el cihaz portföyünde duvar tipi salon tipi kaset tipi on Of ya da inverter seçenekleri sizlere sunmaktadır. Bursa klima servisimiz klima arıza onarımı konusunda herhangi bir markanın yetkili servisi olmadan özel olarak faaliyet göstermektedir. Klima larımız da meydana gelebilecek olan arızaların onarımı konusunda yeni nesil cihazlarda genellikle dijital ekran üzerinde hata kodları yer almaktadır. Karşılaştığınız klima hata kodları mı bize bildirerek bazı durumlarda bireysel müdahaleler ile sorunu çözebilirsiniz. bireysel olarak müdahale edemeyeceğini durumlar var ise size teknik servisi yönlendirmesi yapılır ve adresinize gelecek olan servis ekipleri cihazınızın arıza tespitini sağlar. cihazınızda meydana gelen sorunların kısa süre içerisinde giderilmesini sağlamak temel prensiplerimiz arasında yer alır. Bursa klima servisi klimalarınızın yılda en az iki kez bakım yaptırmanızı tavsiye etmektedir. Klima bakımı yapılan cihazların insan sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunu bilmenizde fayda var. Bakımı yapılan cihazlar hem bulunulan odada temiz bir nefes almanızı sağlar hem de lejyoner adı verilen bakterilerden korunmamızı sağlayarak sağlığınız açısından önem arz eder.

Klima elektronik kart arızaları klima motor arızaları klima sensör arızaları ya da herhangi bir şekilde karşınıza çıkan kıyma arızalarının hızlı bir şekilde giderilmesi için bize ulaşabilirsiniz.

Klima soğutmuyor ise;

Özellikle yaz aylarında karşılaşmakta olduğumuz sorunlardan biridir. Soğutmayan cihazlar genellikle basit sebeplerden dolayı karşımıza çıkar bu da temelde kullanıcı hatasını meydana getirir. Klima kumanda kullanımı ile alakalı cihazların kullanım kılavuzlarına bakmanızda fayda var. Eğer akıllı kumanda kullanıyorsanız üzerinde sinyalin ayarlı vaziyette olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Klima kumandasına su ya da benzeri sıvı dökülmesi halinde cihazın fonksiyonlarını yerine getiremeyeceğini bilmenizde fayda var.

Motor ya da gaz sorunu kontrolü ve bakım;

klima motor arızası durumunda klimada gaz problemi olması durumunda klimanızın iç aksamı ndaki sensörlerin herhangi birinde problem olması durumunda klimanızın dış ünite ya da iç ünitesinde bir tıkanma meydana gelmiş olması durumunda cihazınız maalesef soğutma işlemini yerine getiremeyecektir.böyle bir durumda dikkat etmeniz gereken temel etkenlerden birisi klimanızın filtrelerinin kontrolü sağlamak klimanızın iç ünite ya da dış ünitesi etrafında tıkanıklık varsa giderilmesini sağlamak cihazınızın rutin bakımları yapılmadıysa bakımlarını yaptırmasını sağlamak odanızda kapıya da pencerelerin açık olmamasına dikkat etmek klimanızın çalışması açısından önem arz edecektir.

Klimalı ısıtmıyorsa;

Kış ve geçiş dönemlerinde klima ile ısınmayı tercih eden müşterilerimiz klima kumandası üzerinde heat ya da ısıt seçeneğini tuşlayarak ısınma elde edebilmektedir lakin bazı durumlarda çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Isıtma sistemi soğutmaya göre biraz daha farklıdır. ısıtma sisteminde ilk olarak dış ünite devreye girer ve dış ünite içerisinde gaz ısıtılarak iç üniteye gönderilir. Eğer cihazınızın gazı eksikse eğer cihazınızın iç ünite fan motoru devreye girmiyorsa cihazınızda gaz problemi olduğu değerlendirilebilecektir.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Beko Neoplasma Klima Ürün İncelemesi

Beko tarihçesine baktığımızda 1977 yılında Arçelik distribütörlüğünü devretmesi neticesinde 1983 yılndan sonra güçlü bir şekilde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA