Home / 2. El Klima / Bursa ikinci el klima alım satım

Bursa ikinci el klima alım satım

Bursa merkez ve ilçelerde ikinci el klima alım satım işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. Elimizde her zaman için hazır stok bulunduruyoruz. İkinci el cihazlarda 9 – 12- 15 – 18 – 24 bin btu split cihazlar ve 48 bin btu salon tipi sanayi elektriği ile çalışan 3 fazlı cihaz bulunduruyoruz. Klima satın almadan önce bize ulaşmanız durumunda gelip keşif yapar sizin için en uygun cihazı belirleriz. Adresimize gelerek dilerseniz kendiniz seçim yapabilir ya da isterseniz mevcut cihazlar arasında en iyi durumda hangisi varsa bizim getirmemizi talep edebilirsiniz. Bursa klima servisi sizler için en ideal ısıtma ve soğutma performansına sahip olabileceğiniz cihazları toplar ve sizler için gerekli bakım ve onarımları yaparak tertemiz bir şekilde sizlere sunar. Bursa Tekniker Servis bünyesinde faaliyet göstermekte olan firmamız sizlere en uygun ödeme koşulları, en uygun cihazları sunmayı hedefler. Satın alacağınız tüm cihazlar için belli bir süre garanti verilmektedir. Bu cihaza göre değişkenlik göstermektedir. Sıfır ve ikinci el klima alım satım işlemleri için bizi tercih etmeniz durumunda sizler de söz verilen zaman dilimi için makul fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

İkinci el klima aldım montajını yapar mısınız?

Evet, ikinci el klima satın aldıysanız adresinize geliyor ve kullanılacak malzeme varsa size bu konuda fiyat bilgisi veriyoruz. Onayınız ile beraber (genellikle araçlarımızda full malzeme oluyor) hemen işleme başlıyor ve montajınızı kısa bir süre içinde tamamlıyoruz. Montaj öncesinde size kullanılacak malzeme ve fiyat bilgisi aktarırken kullanılacak boru tipine özen göstermenizi istiyoruz. Diğer malzemeler standartken boruda ucuz ve pahalı diye tabir edebileceğimiz iki farklı çeşit vardır. Bunlardan biri aluminyum diğeri ise bakır boru seçeneğidir. Aluminyum olan boruyu cihazı başka bir yerde kullanmak üzere söktürmek isterseniz tekrar kullanma taraftarı değiliz. (Kullanılmaz mı derseniz isteğe bağlı kullanılır lakin önermiyoruz.) Bakır boru tercih ederseniz istediğiniz kadar keser katlar üstüne ek yapar oksijen kaynak yapar yine kullanırız.  Lakin fiyatlar aluminyum boruda metre ücreti daha düşükken bakır boruda biraz daha maliyetlidir. Klimanızda kullanılacak temel malzemeler iç ünite dübeli, iç ünite dübel vidası, iç ünite ile dış ünite arasındaki 5×2.5 mm kalınlığındaki haberleşme kablosu, dış ünite 18 ya da 24 btu ise büyük ayak, 9 – 12 btu arasında ise küçük ayak, dış ünite dübeli, dış ünite dübel vidası, montaj yerine bağlı olmak üzere tij gerekebilir.

Btu hesabı nasıl yapılır?

Btu hesaplama işlemini bireysel olarak yapabilirsiniz. Bunun için odanızın metrekaresi çarpı 385 yapmanız gerekiyor.

Hemen bir örnek verelim;

Cihazı takacağınız oda 35 m2 ise 35*385=13475 btu yani 12.000 btu bir cihaz yeterli gelir.

Lakin cihazı yormamak ve daha iyi bir performans almak isterseniz ara sınıf olarak tabir ettiğimiz 15000 btu ya da üst sınıf olan 18000 btu bir cihazı tercih etmek sizin insiyatifinizde olacaktır.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima servisinden satılık 2. el klimalar

Bursa klima servisimiz sizlere temiz ikinci el klima alım satım, onarım ve bakım hizmetleri sunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA