Home / Klima Servisi / Klima ısıtma ve soğutma mod ayarları

Klima ısıtma ve soğutma mod ayarları

Bursa klima servisimiz sizlere alanında yılların tecrübesi ile birlikte hizmetler vermektedir. Bu alanda bizi tercih eden tüm müşterilerimiz ve kusursuz bir hizmet anlayışı ile çalışmalarımızdan yararlanabilmektedir. Sizlerde Bursa teknik servis bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Bursa klima servisi bizi tercih ederek klimalarınızın arıza onarımı yaptırabilirsiniz. Bursa’nın merkezi ve ilçelerinde aktif olarak arıza, bakım ve onarım hizmetleri size sunmaktadır.

Klima soğutma ayarı nasıl yapılır?

Klimanın soğutma işlemini yapabilmeniz için klimanızın üzerinde eğer Türkçe ise ısıtma soğutma butonları yer alır. Eğer cihazınız Türkçe değil yabancı dilde ise genellikle İngilizce heat ya da cool seçenekleri sunulmaktadır. Klimanızı soğutma konumuna almak için cihazınızın cool yazan tuşuna bir kez basmanız gerekiyor. Böylece klimanızın iç ünitesi devreye girecek ve akabinde dış üniteyi devreye alacaktır. Soğutma işleminde ilk olarak iç ünite devreye girer. Bunun akabinde bir süre bekledikten sonra dış ünite gazı soğutarak devreye girecek ve iç üniteye soğutulmuş ve yazı göndererek ortam ısısını belirleyen istediğiniz dereceye gelmesini sağlayacaktır.

Cool modu nedir?

Cool modu cihazınızın Soğutma seçeneğini gösteren bölümdür. Bu bölüm sayesinde Odanızı istenen seviyede soğutma imkânına sahip olabilirsiniz. Cool kelimesinin Türkçe karşılığı soğutma anlamına gelmektedir.

Heat modu nedir?

Heat Modu cihazınızın ısıtma seçeneğini gösteren kısımdır. Bu bölüm sayesinde cihazınızın dış ünitesinin devreye girerek gazı kendi içinde ısıtmasını sağlığı olması ve daha sonra hiç ünitemizi çalıştırarak ortam sıcaklığını istenen dereceye getirmesini sağlayacaktır. Heat kelime anlamı ısıtma mânâsına gelir ve sana sıcaklığa gelene kadar cihazın çalışmasını sağlayacak olan bölümdür genellikle kış döneminde ve sonbahar döneminde Bu mod tercih edilebilmektedir.

Dry Modu nedir?

Dry modu cihazınızın nem alma seçeneğidir. Bunun sayesinde özellikle çok nemli alanlardan soğutma işlemi yapmaya başlamadan önce kullanılması önerilmektedir. İlk olarak ortamdaki nemli havanın arındırılmasını salınacak ve bunun akabinde soğutma işlemine başlangıç yapılacaklar. Dry kelime anlamı temizleme nem alma gibi bir manaya sahiptir.

Klima bakımı ne kadar zamanda yapılmalı?

Cihazınızın düzenli bir şekilde bakımını yaptırmanızı Kesinlikle tavsiye ediyorum. Eğer düzenli bir şekilde klimanızın bakımını yaptırır sana çok daha sağlıklı bir şekilde kullanma imkânına sahip olabilirsiniz. Bursa klima servisimiz yılda en az iki kez klima bakımı yaptırmanızı önermektedir. Böylelikle cihazlarınızın içerimde meydana gelmiş olan toz ve bakterilerin arındırılmasını sağlamak mümkün olacaktır.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Bursa’da ikinci el klima alıyoruz

Evet, Bursa’da ikinci el klima alıyoruz. Satmak isteyenden alıyoruz. Gerekli bakım ve onarım işlemlerini yapıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA