Home / Klima Servisi / Klima ısıtma sorunu nasıl çözülür?

Klima ısıtma sorunu nasıl çözülür?

Klimanın Isıtmaması durumunda bunlara dikkat ederek ısıtma sorununu çözebiliriz;

Klima ısıtma yapmıyor sorununun birçok sebebi olabilmektedir. Klimaların ısıtma yapmamasında en fazla karşılaşılan sebepler genellikle filtresinin temizlenmemiş olması, yanlış moda alınmış olması veya ısı ayarının yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer tüm bunlar doğru olduğu halde klimanız ısıtmamaya devam ediyorsa aşağıdaki sebeplerden kaynaklanıyor olabilir:

Klima Kapasitör Arızası

Klimanızın ısıtmama sebeplerinden birisi olan kapasitör arızası en sık karşılaşılan sebeplerden birisidir. Klimanızı yazdan yaza gibi uzun aralıklı dönemlerde kullanıyorsanız eğer bu arıza ile karşılaşmanız mümkündür. Kapasitör arızası olmaması için, klimayı kullanmadığınız mevsimlerde de ara sıra çalıştırarak bu sorunu önleyebilirsiniz.

Klima Gazının Eksikliği

Klimanın ısıtmama veya soğutmama durumunda kontrol edilen ilk şeylerden birisi klima gazıdır. Klima normal çalışması durumunda, klima gazı hiç bitmemektedir. Klima gazını kontrol ettikten sonra donma, buzlanma veya eksilme görülüyorsa eğer klimanızın teknik servisini çağırmanız gerekmektedir. Normal şartlarda eksilmemesi gereken klima gazı, klimada olan kaçaklar veya dış ünitede bulunan kompresör borusu çatlaması sonucu gaz kaçağı oluşmuştur. Bu durumlar klima gazının eksilmesine ve klimanın düzgün ısıtma, soğutma işlemini yapmasını engellemektedir.

Klim Sensörlerinin Arızalanması

Klimalarda bulunan, üfleme havası sıcaklık sensörü ve boru sıcaklık sensörlerinden herhangi birisinin arızalı olması durumunda da klima ısıtma ve soğutma işlevlerini yapamamaktadır. Sensör arızası durumunda klima teknik servisine başvurarak teknik destek talep etmeniz gerekmektedir.

Klima Motorunun Arızalanması

Klima motorunun yani kompresörünün arızası durumunda klimanız istediğiniz sıcaklığı vermeyecektir. Klima motorunun arızalandığını anlamamız oldukça kolaydır. Klimanızı açtığınızda geri kapanıyor ve aşırı güç çekiyorsa, soğuk hava üflemiyorsa, sürtme sesi geliyorsa klima motorunuz arılanmış demektir.

Eğer klimanız ısıtma yapmıyor ve yukarıdaki sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız klima teknik servisine başvurarak teknik destek talebinde bulunarak sorununuzu çözebilirsiniz.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Baymak Salon tip klima e4 arıza çözümü

Baymak Salon tip klima e4 arıza ikazı ve çözümü hakkında bu sayfamızda bulunuyorsunuz. Bireysel olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA