Home / Klima Servisi / Beko Salon tipi klima arıza kodları ve çözümleri

Beko Salon tipi klima arıza kodları ve çözümleri

CH0 Arızası nedir?

Böyle bir arıza kodu ile karşılaştığınızda bilmeniz gerek ki iç ünitede yer aln sıcaklık sensöründe bir sorun vardır. Bu sensörün değişimini sağlamak ya da kontrolünü sağlamakta fayda olacaktır. Bunun için bireysel olarak müdahale etmeniz yetersiz olabilir. Yine de servis çağırmadan önce soketlerin yerini kontrol edebilirsiniz.

CH1 Sorunu nedir?

Bu durumda bilmeniz gereken şey evap boru sıcaklık sensörü ile ilgili bir sorunla karşılaşıyorsunuz ve gerekli kontrollerin yapılması için 0505 992 06 95 numaralı telefon hattını arayabilir ve servis talebi oluşturabilirsiniz.

CH2 Arızası nasıl çözülür? 

Bu durumda cihazınızın iç ünitesinde yer alan ekran görüntü panelinde ya da bu panel üzerindeki tuşlarda problem vardır. Kontrol edildikten sonra netleşir ve gerekli müdahale uygulanır.

CH4 Arıza ikazı nedir?

48000 btu lg ve beko marka cihazlarınızda sıkca karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri olan ch4 sorunu cihazınızın tahliye havası sıcaklık sensörü problemini size gösterecektir. Bu sorunun giderilmesi için bir servis talep etmeniz gerek.

E1 Arızası nasıl çözülür?

Bu durumda cihazınızın display ve kart arası bağlantıda bir kusur aranır. Bu durumda kart arızası ya da ekran kartı arızası düşünülebilir. Avometre ile gerekli kontrollerin yapılması ardından sorunun çözümü sağlanabilir. Bireysel olarak müdahale etseniz dahi yedek parça gerekebileceğinden teşebbüs yetersiz gelebilir.

E2 Arızası ne anlama gelir?

E2 sorunu ile karşılaştığınızda 48000 btu salon tipi klimanızın iç ünite oda sensöründe bir sorun olduğu değerlendirilmelidir.

E3 Arızası ne anlama geliyor?

Bu durumda cihazınızın iç ünite boru sensöründe sorun olduğunu bilmeniz gerek. Böyle bir durumda iç ünite boru sensörünün değişimi gerekir ve sonuç başarılı olacaktır.

E4 Arızası nasıl çözülür?

Bu durumda cihazınızın iç ünite fanında bir sorun olduğu düşünülür. Kart arızası, fan arızası, ya da kablo bağlantı sorunu değerlendirilebilecektir. Bu durumu bir servis talebi oluşturarak çözüme kavuşturmanızda fayda olacaktır.

E5 Arızası nedir? 

Cihazınızda gaz basıncı yetersizliği durumunda e5 arıza kodu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum cihazınızdaki gaz kaçağının kontrol edilmesi ve sorunun giderilmesini ön plana çıkaracaktır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda cihazınızdaki kaçağın kontrolü ve tespiti akabinde oksijen kaynak ile çözümlenebileceğini bilmenizde fayda olacaktır.

E6 Arızası nasıl düzelir? 

Bu sorun sanayi bölgesinde malesef sıkça karşımıza çıkan sorunlardan biridir. Voltaj düşük ya da yüksek ise cihazınızda e6 arıza ikazı meydana gelecektir. Bu sorunun düzeltilmesi için regülatör kullanmakta fayda olacaktır.

E7 Arızası nedir nasıl çözülür?

Bu durum 48000 btu salon tipi klimalarda sıkça görülebilecek sorunlardan biridir. Cihazınızın elektronik kartın hafızası silinmiş olduğu değerlendirilebilecektir. Bu sorunun giderilmesi için elektronik kartın tamire gitmesi gerekiyor. Gerekli kontrollerin akabinde müdahale edilecek ve kartınız sorunsuz bir şekilde geri getirilerek montajı yapıldıktan sonra cihazınız size çalışır vaziyette teslim edilecektir.

 

Bu sayfamızdaki içerikler Beko Salon Tipi Klima modelimiz ve 7000-7300/7400-7300s/7400s-7300-7400 serisindeki sorunların çözümüne yönelik bir içeriktir. Kaynak gösterek sayfanızda yayınlamanızda sorun yoktur.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Arçelik Klima Servis Hizmetleri

Bursa’da özel olarak tüm marka ve modeller için servis hizmeti vermekte olan şirketimize hemen ulaşabilirsiniz. …

9 comments

  1. Bizim cihazda sık sık e6 arızası çıkıyordu ama markası Demirdöküm gaz yönleri değişti normale döndü. İnşallah bir daha çok az yaz sıcağında kötü oluyor.

  2. Bizim salon tipi klimamızda kompresör arızası bildirdiler ve 2750 TL fiyat verdiler siz bunu daha uygun fiyata yapabilir misiniz? Yerimiz Özlüce metro istasyonunun karşısında.

  3. Klima bakımı yaptırmak istiyoruz bize bir teklif verebilir misiniz?

  4. Nilüfer Lojistik

    Haziran ayı gelmeden tüm cihazlarımıza bakım yaptırmak istiyoruz. Mail adresinize bir teklif talep formu göndersek bize hemen dönüş yapar mısınız?

  5. Klima bakımları için bize ulaşmanızı rica ediyorum.

  6. Size ne kadar teşekkür etsek azdır çok çok sağolun kardeşim

  7. Bizim klimamızda CH4 hatası vardı sayfanızda okuyarak yapmaya çalıştık ama olmadı bir ekip gönderebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA