Home / Klima Servisi / Salon tipi Regal Klima E6 Arızası çözümü

Salon tipi Regal Klima E6 Arızası çözümü

Regal klimalar Vestel markasının bir ürünü olarak bilinir ve piyasada epey yoğun bir ilgi görmüştür. Bu yazımızda Regal marka klimaların 380 volt gerilim ile çalışan salon tipi modellerinde meydana gelen e6 arıza ikazının nasıl çözülebileceği hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikli olarak incelemeniz gereken şey klimanızda ne tür bir sorunla karşılaşıyor olduğunuzu incelemek ve cihazınızdaki durumu analiz etmek olmalıdır.

Regal E6 ikazı ile karşılaştığınızda dış ünite fan motoru ve fan kontrol edilmelidir. Eğer E6 ikazı ile karşılaşıyorsanız ve fan motorunuz devrede değilse yaklaşık 1 dakika kadar iç ünite üzerinden soğutma meydana geldiğini göreceksiniz lakin bunun akabinde cihazınızın üzerinde yer alan kompresör termik açacak ve aşırı ısınmadan dolayı duracaktır. Çünkü fan motorunuz arızalı ya da fan motorunuzu beslemekte olan kare siyah renkli 11mikrofarad değerindeki kapasitörde arıza vardır. Gerekli müdahalenin yapılması ile birlikte sorun ortadan kalkacaktır.

Regal E6 ikazı neden meydana gelir?

Kapasitör adını verdiğimiz parça genellikle yıllar içerisinde özelliğini yitirmekte ve bundan dolayı da klimada sorunlar meydana gelmektedir. Kapasitör işlevini yerine getiremez hale geldiğinde fan motoru çalışmayacak ya da klima ana motoru çalışmayacaktır. Dolayısı ile sistemde aşırı yük ya da aşırı ısınma adı altında E6 ikazı ile karşılaşacaksınız.

Bursa da yaşıyorsanız hemen 0505 992 06 95 numaralı telefon hattı üzerinden Bursa klima servisimize ulaşabilirsiniz.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klimam soğutmuyor, ne yapmalıyım?

Klima soğutma sorunları ile alakalı daha önce Klima neden soğutmaz?başlıklı bir içerik hazırlamıştık. Bu sayfada …

5 comments

  1. Manisa Klima Servisi

    Çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kardeşim.

  2. Ümit kardeşime çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

  3. Allah razı olsun arkadaşım

  4. Çok teşekkür ederim kardeşim.

  5. merhaba size ne kadar teşekkür etsem azdır 🙂 🙂 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şirketler Şirketler