Home / Klima Servisi / Klima filtre bakımının önemi

Klima filtre bakımının önemi

Klima bakımını düzenli bir şekilde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle ayda en az bir kez ön filtrelerin çıkarılıp yıkanmasını bizzat gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. bununla beraber toz, saç ve tüy gibi birçok şeyin ön filtrelerde tutulmuş olduğunu gözlemlemeniz mümkün olacaktır. İç kısımda yer alan ilave filtrelerin görevi ise koku alma ve toz toplama ya da bakterilerin yok edilmesidir. Kötü kokuların engellenmesi maksadı ile kullanılmakta olan koku alma filterleri plazma hava temizleme özelliğine sahip tüm cihazlarda mevcuttur. Davlumbaz gibi bir etki gösteren bu klimalar içeride oluşan kötü kokuların emilimini sağlayarak içeride ferah bir nefes almanızda fayda sağlar.

Bursa Klima Servisi

Bursa klima servisimiz, Bursa da klima bakımı yaptırmak isteyen müşterilerimiz için bireysel çözümler ve ticari çözümler sunar. Bizi tercih edecek olan halkımız hızlı ve etkin hizmetlerimizden yararlanır. Bursa genelinde aktif bir şekidle hizmet sunmakta olan Bursa klima teknik servis ekiplerimiz sizlere klima bakımı, klima arıza onarımı, klima satışı, klima satın alma gibi çeşitli alanlarda hizmetler sunar. İşimiz gücümüz klimadır. Bize gönül rahatlığıyla ulaşabilir işinizin rahat bir şekilde çözülüyor olduğunu görebilirsiniz.

Klima filtre bakımının önemi;

Bu konuyu ele alırken özellikle dikkat edilmesi gereken unsur bence “lejyoner bakterisi” olmalıdır. Düzenli bir şekilde bakım yapılmayan klimalarda lejyoner bakterisi türemekte dolayısı ile hastalık meydana gelmektedir. Zatürre olarak da bilinmekte olan bu hastalık akciğer enfeksiyonu olarak ortaya çıkar. Bir salgın gibi hal alır ve birçok insana bir anda sıçrayabilir. Bu yüzden düzenli bir şekilde filtre bakımının yapılıyor olması ve iç ünitede yer alan evap adını verdiğimiz bölümün bakıma alınmasında fayda olacaktır. Klima bakımını düzenli bir şekilde en az 6 ayda bir yapılmasını tavsiye ediyoruz. Lakin bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de filtre bakımını ayda bir kez gerçekleştirmek olacaktır. Böylelikle daha temiz ve sağlıklı bir ortam elde etmenin mümkün olduğunu görebileceksiniz.

Bursa Klima Servisi

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima sökme ve montaj ücretleri

Bursa klima servisimiz sizlere klima ile ilgili her alanda hızlı ve güvenilir hizmet sunmaya devam …

4 comments

  1. Biz klima alırken ayda bir kez temizleyin demişlerdi.

  2. Bizde düzenli bir şekilde temizlemeye özen gösteriyoruz.

  3. Biz her ay mutlaka temizliyoruz ama bunun dışında da yılda bir teknik servis çağırıyoruz.

  4. Bizde her ay düzenli bir şekilde temizlemeye dikkat ediyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA