Home / Bursa Tekniker Servis / Bakımsız klima hasta eder mi?

Bakımsız klima hasta eder mi?

Bakımlı klima ve bakımsız klima ile alakalı yukarıda paylaştığımız görselden yola çıkacağız. Bu görselde aynı klimaya ait serpantinin ilaçlandıktan sonra bir bölümünün basınçlı su ile yıkanmış halini görüyorsunuz. Diğer bölümde ise henüz yıkanmamış ama kirlerinin kabarmış ve gözle görülür düzeyde ortaya çıkmış halini görüyorsunuz. Eğer klimanıza düzenli bir şekilde bakım yaptırmazsanız evet bu sizi hasta edecektir. Fakat Bakımsız klima hasta etmez düşüncesi kesinlikle doğru değildir. Eğer klima bakımı yapılmaz ise bu petekler üzerinde birikmiş olan mikroplar üfleme ile beraber ortama yayılacak ve solunum yolu ile size gelecektir. Doğrudan ya da dolaylı yollarla hastalıkların meydana gelmesinde etken olacaktır. Klima bakımının önemini bu görsel ile net bir şekilde algılamak mümkündür. Ne kadar düzenli bir şekilde bakım yaptırırsanız o kadar daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde cihazlarınızı kullanmanız mümkündür.

Klima bakımını yaptırmak için 0505 992 06 95 numaralı telefon hattımızı arayabilir ve randevu talep edebilirsiniz.  https://www.facebook.com/bursaklimaservisi facebook sayfamızı takip edebilir ve güncel haberlerden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bursa klima servisimiz sizlere klima bakımı, klima onarımı, klima yer değiştirme, klima alım satım gibi alanlarda hizmetler sunmaktadır. Sıfır ve ikinci el cihaz satışı için hemen iletişime geçebilir ve ekonomik fiyatlarla cihaz temin edebilirsiniz. Bakımlı klima ile sahem sağlıklı bir şekilde klimanızı kullanmaya devam edersiniz hem de cihazınızın uzun ömürlü olmasını sağlarsınız. Ayrıca bakım yapılan klima daha rahat çalışacağı için daha iyi bir performans ile çalışacaktır. Fakat bu klimanın ilerleyen süreçlerde bir arıza yapmayacağı anlamına gelmez. On off ve inverter klimalarda meydana gelen arızaların temelinde elektriksel sorunlar, bakımsızlık ile meydana gelen hararet ve klimanızın kurulumu esnasında yapılan hatalar ön plana çıkar.  Bu yüzden işin ehli bir klima servisinden montaj hizmeti almanızda fayda olacaktır.

Bu görselde eski borunun değişmesi gerekti. Çünkü ilk montaj esnasında yapılan bir işçilik hatası ile karşılaştık ve kullanılan boru aluminyum olduğu için tekrar havşa açarak kullanamadık ve yenisi ile değiştirmek zorunda kaldık. Boru kat kat olmuş ve gaz geçini mümkün olmayacak bir hale getirmiş. Yıllardır bu şekilde insanlar soğutma aldığını zannediyormuş. Halbu ki sadece iç fan üflemesi durumu ile karşı karşıya olduğunun farkında değillermiş.

Klimanın içinde olması gereken gaz kaçmış vaziyetteydi ve klimaya iyi bir bakım gerekiyordu. Bu cihaz için yapılan işlemler klimanın iç ünite ve dış ünite temizliğinin gerçekleştirilmesi ile başladı. Oysa ki zamanında düzgün bir montaj hizmeti almış olsalardı sadece klima bakımı ile sonuç elde etmek mümkün olacaktı.

Bursa klima servisimiz sizlere düzenli bir şekilde klima bakımı yaptırmanızı öneriyor. Montaj hizmetlerimizden yararlanmak ister misiniz? Klima yer değişimi yaptırmak için de bizi tercih edebilirsiniz. On off klima tamiri ya da inverter yeni nesil klima tamiri için de bize ulaşabilirsiniz. Salon tip klimalarınız için de Bursa Tekniker Servis tercih edebilirsiniz.

Bursa Tekniker Servis sadece klima işi mi yapar? Hayır. Sizlere kombi arıza onarımı, ikinci el ve sıfır kombi alım satımı, ikinci el ve sıfır klima alım satımı, kazan tamiri, şofben tamiri gibi alanlarda da teknik servis hizmetleri sunuyoruz.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Beko Neoplasma Klima Ürün İncelemesi

Beko tarihçesine baktığımızda 1977 yılında Arçelik distribütörlüğünü devretmesi neticesinde 1983 yılndan sonra güçlü bir şekilde …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA