Home / Klima incelemesi / Portatif mobil klima incelemesi

Portatif mobil klima incelemesi

Portatif klima tercih etmek isteyen müşterilerimiz basit ve kullanışlı bir cihaz tercih etmek istiyor. Kolayca istenen yere taşınabiliyor olmasından dolayı seyyar klima tercih etmek isteyen müşterilerimiz özellikle taşınabilir bir şekilde olmasından dolayı tercih sebebi oluyor. Bu cihazlar inverter özelliklere sahip olmamasından dolayı enerji sarfiyatı yüksek olacaktır. Yer cam için uygun olacak bir perde sistemi ile satışa sunulan bu cihazlar tahliye borusu ile aktarılmaktadır. İstenen her yerde 14 cm çap ile üretilmiş bir boru yardımı ile istenen alanda taşıma mümkün olacaktır.

Genellikle 75 cm yükseklik, 35 cm derinlik ve 45 cm değerinde bir yükseklik ile üretim yapılıyor ve cihaz ortalama 30 kg civarındadır. Son üretimi yapılmış olan cihazlar genellikle r410 çevre dostu bir gaz ile üretilmiştir. Mobil klimalar arasında tercih ettiğiniz modellerde malesef yüksek bir ses var. Son ayarladığınız derece kaç ise o derecede başladığını göreceksiniz ve bu değeri kumanda ya da direkt olarak cihaz üzerinden işlem yaparak düzenlemeniz mümkün olacaktır. Yaklaşık 60-65 desibel civarında bir gürültü meydana getiriyor. Dolayısı ile bu malesef bir dezavantaj olarak görülüyor.

9000 Btu bir cihaz ile ortalama 20-25 m2 civarında bir alanı ısıtma ve soğutma işlemi için kullanabilirsiniz.

12000 Btu bir klima ile ortalama 30-35 m2 civarında bir alanda etkili bir ısıtma ve soğutma mümkün olacaktır.

Daha iyi bir sonuç elde etmek, daha sessiz ve daha iyi bir performans almak isterseniz split cihazları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Portatif klimaların kullanıcıları genellikle bu cihazlarda şu konuda şikayetçi oluyor;

  1. Gürültülü çalışıyor olması
  2. Yetersiz ısıtma ve soğutma kapasitesi
  3. Enerji sarfiyatının yüksek olması

 

 

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

LG Tek Faz (monofaze) Salon tip 48000 Btu Klima

LG AP-NH48GTLA0 MONOFAZE 48.000 Btu klimamız r410 gazlı bir modeldir. Bu cihazımız inverter modeller arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA