Home / Klima Servisi / İnverter klima ile on off klima arasındaki fark nedir?

İnverter klima ile on off klima arasındaki fark nedir?

İnverter klimalar ile split klimalar arasındaki fark pek çok insan tarafından merak edilmektedir. Split olarak tabir ettiğimiz on off klimalar istenen ısı değeri ayarlandığında o değere gelene kadar cihaz çalışır ve istenen ısı derecesine geldiğinde motor otomatik olarak duracaktır. Lakin inverter olan cihazlar böyle değildir. Ortam sıcaklığını algılayarak istenen ortam sıcaklığına uygun btu değerini ayarlayarak motoru kısarak ya da arttırarak otomatik olarak çalışır. Dolayısı ile inverter olan klima modelleri on off tip split klimalara nazaran daha düşük enerji sarfiyatı gerçekleştirmektedir.

İnverter klimalar ile klasik klimalar arasındaki farkı merak eden bireyler için temel unsur inverter olan cihazların çok daha tasarruflu bir şekilde çalıştığını görmemizi sağlayacaktır. İnverter özellikli cihazların çok daha kararlı bir oda sıcaklığı elde etmemizi sağlıyor olması, ilk çalıştırma esnasında ve rutin çalışma sürecinde stabil olarak enerji sarfiyatı meydana getiriyor olması, yüksek düzeyde enerji tasarrufu elde edebiliyor olmamız ve düşük değerlere sahip olan dış ortam sıcaklıklarında dahi etkili bir şekilde çalışıyor olması inverter cihazlar için tercih sebebi olacaktır.

Bursa Klima Servisi

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima montaj ve yer değiştirme

Bursa klima montaj ve yer değiştirme işlemleri için hemen internet sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ya da …

5 comments

 1. Bilgilendirici bir metin olmuş elinize sağlık bizimkileri aydınlatacağım bu konuda 🙂

  • Bursa Klima Servisi

   Memnuniyetiniz için sevindik, internet sitemizde daima faydalı bilgiler ve teknik servis taleplerine yönelik içerikler yayınlamaya devam edeceğiz.

 2. Argüman Makine

  Bu konuda kapsamlı bir bilgi paylaşımı yaptığınız için teşekkür ederiz bizim için çok iyi oldu.

  • Bursa Klima Servisi

   Rica ederiz, bizi takip etmeye devam ederseniz farklı konularda da aydınlatıcı metinlerimizi inceleyebilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular olursa da 0505 992 06 95 den bize daima ulaşabilirsiniz.

 3. Inverter Klima sanıldığı kadar Tasarruflu değil. !

  Çünkü Türkiye de Inverter klima kullanımına her alan uygun değildir.

  Klima genelde soğutma amaçlı kullanılır. Ancak Haziran ve Temmuz aralığında tepe sıcaklıklardan dolayı saat 11:30 ila 17:00 arası klima full kapasite çalışır.

  Bu durumda inverteri tasarruflu olarak görmek yanlıştır.

  Ülkemizde elektrik fiyatları yüksektir. ve insanlar klimaları en sıcak dönemlerde çalıştırmaktadır. bu yüzden mevsimsel sezonsal olarak klimanın inverterinden faydalanamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA