Home / Bursa Tekniker Servis / Kışlık klima bakımı vakti geldi!

Kışlık klima bakımı vakti geldi!

Kışlık klima bakımı nedir?

bursa klima servisi klima bakım onarım hizmeti

İlk olarak bu başlığı değerlendirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Yaz boyu klimayı soğutma maksadıyla kullandık ve artık kış dönemine girmek üzereyiz. Eğer klimanızı kış boyunca hiç kullanmayacaksanız sorun yok. Kışlık bakım yaptırmasanız da olur lakin klimanızı kış döneminde ısıtma maksadıyla kullanmayı düşünüyorsanız muhakkak kışlık klima bakımı yaptırmanızı tavsiye ederim. Yaz dönemi soğutmada kullandığımız süre boyunca ortamda bulunan toz ve pisliği filtreler her ne kadar tutmaya çalışsa da klimanızın iç aksamında yer alan serpantini içinde ister istemez lejyoner adı verilen bakteriler üremeye başladı bile. Bu yüzden iyi bir bakım ile beraber rahat ve sağlıklı bir kullanım mümkün olacaktır. Hem bazı klimalar yaz dönemindeki kullanım sürecinden kış döneminde ısıtma sürecine girerken dört yollu vana dediğimiz kısımda geçiş ile alakalı sorunları da beraberinde getirmektedir. Burada meydana gelecek sorunları gidermek isterseniz hemen iletişime geçebilir ve sorunların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Kışlık bakımı her kış yaptırmamız gerekiyor mu?

klima bakımı ve kontrol edilmesi

Düzenli bir şekilde klimanızın bakımını yaz girişinde ve kış girişinde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu durum hem sizin sağlığınız açısından hem de cihazınızın performansı açısından önem arz etmektedir. Düzenli bir şekilde bakımı yapılan klimalar çok daha iyi bir ısıtma ve soğutma sağlayacağı için evet cihazınızın bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanızda fayda olacaktır.

Klima gazı ne kadar zamanda bir doldurulmalı?

bursa klima servisi klima gaz dolumu görseli

Klima gazı doğru montaj yapılırsa ömürlüktür diyebiliriz. Yer değiştirme, boruda çatlak, iç aksamında bir kaçak olmaması durumunda klimanızın iç aksamında dolaşımda olan soğutucu gaz kaçamayacaktır. Lakin malesef bazı çakal tayfa evinize bakım maksadıyla çok çok cüzi rakamlar vererek geldiğinde bu klimanın gazı eksik diyerek insanları malesef kandırmakta ve üç kuruş fazladan alayım derdine düşmektedir. Bu durum yanlıştır ve olmaması gereken bir söylemdir. Klimanın gazının bir kısmı ben kaçayım bir kısmı yok ben kaçmayayım demeyecektir. Eğer bir kaçak ya da bir sorun varsa tamamı gider ve klimanız ıstımaz ya da soğutmaz. Dolayısı ile ya vardır ya da yoktur.

Klima bakımı için bizi tercih ederseniz;

  • Adresinize gelmeden önce güncel klima bakım fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Adresinize geldiğimizde mevcut bir sorununuz varsa işe başlamadan önce bu konuda size bilgi verilir.
  • Bir sorun tespit edilirse onarımı için ek ücret çıkacaksa ya da parça değişimi yapılacak onayınız istenir.
  • Klima bakımında solvent ve pompa yardımı ile iç aksamı ve dış aksamı komple güzel bir şekilde temizlenir.
  • Talep etmeniz durumunda klima iç ünitesi için antibakteriyel kokular bırakılır.
  • Klima yer değişitirme, klima satın alma, klima satış, ikinci el klima, klima bakımı, klima arıza onarımı, klima servisi gibi alanlarda hizmet sunulur.
  • Bursa klima servisimiz daima ekonomik ve tam zamanında hizmet anlayışı ile Bursa merkez ve ilçelerde aktif olarak sizlere hizmet sunar.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima Arıza Onarım Hizmetleri

Bursa Klima Arıza Onarım Servisi Bursa klima arıza ve onarım servisi olarak; 2015 yılından günümüze …

One comment

  1. Teşekkürler Çok Memnunuz, Klima servisi nde tek kalite gerçekten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServisi ARA