Home / Klima Servisi / Arçelik Klima Arıza Bakım ve Onarım Servisi

Arçelik Klima Arıza Bakım ve Onarım Servisi

Bursa Arçelik klima servisimiz sizlere özel olarak hizmet vermekte olan bir teknik servistir. Bursa genelinde her yere teknik servis hizmetimiz vardır. Şimdi size sıkça karşımıza çıkan bazı hata kodları ve çözümlerine yönelik bilgilendirme ve klima bakımınız ile alakalı bir içerik sunacağız. Bir nefeste rahat bir şekilde okuyup anlayacağınız düzeyde anlatım yapmaya özen göstereceğimizi bilmenizi isteriz.

Arçelik Klima CO yazıyor ne yapmalıyım?

Yeni nesil cihazlarda kumanda üzerinde yer alan auto clean tuşuna basılması durumunda karşımıza çıkar. Klima kapandıktan sonra karşımıza çıkan bu ibare akıllı temizleme işlevini devreye soktuğu anlamına gelmektedir. 30 dakika boyunca içünitede yer alan yatay kanatçıklar devrede kalır ve temizleme işlemi yapar. Eğer bu özelliği 30 dakika beklemeden kapatmak isterseniz aynı tuşa (auto clean) tekrar basabilir ve devreden çıkarabilirsiniz.

Klima DC zayıflama hatası nedir?

Klimalarımızda meydana gelebilecek olan dc zayıflama hata kodu aşırı düzeyde bir akım yüklemesi durumunda karşımıza çıkar ve özellikle sensör bağlantı kablolarının ya da sensörlerin kontrolünü sağlamak gerekir. Böyle bir durumda genellikle bireysel olarak çözüm üretmek pek mümkün değildir. Servis talebi oluşturmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Defrost ışığı neden yanar?

Klimalarımızda karşımıza çıkan defrost hatası ya da ışığın yanması durumu cihazın defrost şartlarını yerine getirmesi durumunda ve sürecinde etkilidir. Bu durum genellikle dış ünitenin montaj alanının hatalı olması, dış hava sıcaklığındaki düşük derece ya da yüksek derece, cihazın bağlı bulunduğu ortamdaki nem düzeyi, cihazın gazının eksik ya da fazla olması gibi etkenler ön plana çıkmaktadır. Böyle bir durumda teknik servis talebi oluşturarak etkin ve hızlı çözüm üretmek mümkün olacaktır.

Klima bakımı ne kadar sürede yapılmalı ve fiyatlar ne durumda?

Klima bakımı işlemini yılda 2 kez yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Lakin şehrimiz Bursa’da genellikle yaz döneminde kullanılmakta olan cihazlar için en az 1 kez yaz başında yapılması tavsiye ettiğimiz süreçtir. Klima bakımları cihazın btu değerine göre ve tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bununla ilgili 2021 fiyat tarifesi almak için hemen iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz. Bireysel ya da kurumsal talepleriniz için de hizmetinizde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Arçelik Klima PO ne demek?

Po bir dijital göstergedir. Bu durum siz cihazı kontrol etmediğiniz süreçte odanızın çok fazla soğuması ya da ısınması durumunu engellemek için tercih edilmektedir. Tamamen otomatik bir şekilde po ayarında cihaz ortam ısısını ayarlayacaktır. Ayrıca istenen ideal sıcaklık ayarını derece üzerinden de belirleyebilir ve sürekli istenen ısı değerinde sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

Klima çok çalışırsa arızalanır mı?

Sürekli çalışma için programlanmış özel olarak hazırlanmış olan bu cihazlar sürekli çalıştırıldığı için arıza yapmaz, lakin cihazın düzenli bir şekilde filtre temizleme işlemlerinin yapılması ve düzenli bir şekilde bakımlarının yapılması tavsiye edilir.

About Bursa Klima Servisi

Bursa klima arıza onarım hizmetleri, satış, demontaj ve montaj hizmetleri için 0505 992 06 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Check Also

Klima sökme ve montaj ücretleri

Bursa klima servisimiz sizlere klima ile ilgili her alanda hızlı ve güvenilir hizmet sunmaya devam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servisi ARA